Warsztaty śpiewu tradycyjnego

GŁOSY TRADYCJI W GDYNI
„Pieśni na jesienne wieczory-lubelskie”
Warsztaty śpiewu tradycyjnego
Po wakacyjnej przerwie Towarzystwo Miłośników Gdyni ponownie zaprasza na cykl warsztatów poświęconych tradycji polskiej. Jeden weekend w miesiącu dedkujemy nauce śpiewu, rękodzieła lub tańca tradycyjnego.
W dniach 15-16 września 2018 roku w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni odbędą się warsztaty śpiewu tradycyjnego.
Warsztaty odbędą się w godzinach:
sobota: 15:30-19:30
niedziela: 10:00-14:00

Link do formularza zgłoszeniowego:
https://goo.gl/forms/YcuBQuVgjtC6hcrC3

Prowadząca: Agata Harz.

Od ponad 20 lat zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu. Prowadzi autorski cykl nauki śpiewu głosem naturalnym „Wniebogłosy” który realizowała m.in. na Taborach, Festiwalach (np. Skrzyżowanie Kultur, Wszystkie Mazurki Świata, Akademia Muzyków Wędrownych, Dźwięki Północy, Klub Tyndyryndy Festiwalu w Kazimierzu) czy w ramach zajęć w Instytucie Kultury Polskiej UW.

W swoich projektach artystycznych, korzysta z różnych technik wokalnych, śpiewa polską i ukraińską muzykę tradycyjną in crudo oraz własną twórczość. Specjalizuje się w tradycyjnych pieśniach polskich, głównie z Lubelszczyzny, Podlasia i Mazowsza, wykonując także pieśni poleskie i serbskie.

Członkini zespołów: Bractwo Ubogich, Pies Szczeka, formacji Wędrowiec (I miejsce w konkursie Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2004 roku).
Fragment koncertu z kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Wojsławicach
podczas festiwalu Muzyki Wojsławickie

Program:
Podczas dwudniowych warsztatów będziemy pracować ze swoimi rezonatorami, oddechem a przede wszystkim poznamy pieśni z Lubelszczyzny, śpiewane dla przyjemności podczas pierzaczków, kędzielnic i wieczorynek. Będą pieśni o rutejce, Kozakach, kołysanki, historie o miłości i śmierci.
Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chciałyby rozwinąć swoje umiejętności głosowe, a poprzez śpiew regionalny dotrzeć do swoich korzeni . Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć moc i radość ze wspólnego śpiewania. Przygotowanie muzyczne nie jest wymagane.

Towarzystwo Miłośników Gdyni
Ul. Władysława IV 51
Gdynia
Udział w warsztatach jest płatny: 50 zł.
Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy ruszają w sobotę: 8.09.2018
Zapisy przez formularz na stronie FB: Akademia Głosów Tradycji
lub bezpośrednio w Towarzystwie Miłośników Gdyni
Kontakt: glosytradycji@gmail.com
Organizator: Towarzystwo Miłośników Gdyni (www.tmg.org.pl )
Warsztaty są realizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta Gdynia.