„Twój Vincent” – malarze z Gdyni – spotkanie

Towarzystwo Miłośników Gdyni zaprasza 9 listopada o godz. 18:00 do swojej siedziby przy ul. Władysława IV 51 na spotkanie z artystami zatrudnionymi przy realizacji filmu „Twój Vincent”. Naszymi gośćmi będą Dominika Hofman i Władysław Pitala. Nad filmem pracowało 125 artystów malarzy z całego świata, w tym twórcy z Gdyni. Artyści podzielą się wspomnieniami z pracy przy animacji filmu, który – jak się okazało – jest pierwszym w świecie filmem pełnometrażowym wykonanym w technice animacji malarskiej.
Fotoreportaż ze spotkania: GALERIA


9. listopada 2017 r. w Towarzystwie Miłośników Gdyni odbyło się spotkanie z gdyńskimi artystami pracującymi przy malarskiej animacji filmu „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Twórcy – Dominika Hofman i Władysław Pitala – podzielili się wspomnieniami z pracy nad filmem. Słuchacze mogli zapoznać się z niuansami pracy animatora, z tym, jak pokonywane były trudności i niespodzianki wyłaniające się w trakcie malowania. Dowiedzieli się na czym polegała specyfika tworzenia obrazów barwnych, transformacji i obrazów monochromatycznych na potrzeby filmu. Artyści opowiedzieli o swoich doświadczeniach w kontekście malowanych przez siebie scen. Pod koniec zadawane pytania przerodziły się w dyskurs o pracy artysty malarza. Część słuchaczy, wzbogacona o informacje trochę „od kuchni”, postanowiła ponownie wybrać się na film, aby obejrzeć go z nowej bogatszej perspektywy.

Frekwencja dopisała – na spotkanie przybyło około 50 osób. W salce TMG mieścili się z trudem, wiele osób dzielnie stało aż na korytarzu. Poziom zainteresowania był dla artystów bardzo miłym zaskoczeniem.