GŁOSY TRADYCJI W GDYNI – Warsztaty rękodzieła

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: „GŁOSY TRADYCJI W GDYNI”.
 10, 11 marca;
 sobota: 14:00-19:00; 
niedziela: 10:00-15:00 – Warsztaty rękodzieła.

Poprowadzi: Agnieszka Niwińska. 


Dla kogo?
 Warsztaty są przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia. 


Program:I dzień:
 Wprowadzenie historyczne w tematykę tkactwa tradycyjnego oraz prezentacja, jak wykonuje się krajki (przygotowanie wełnianej osnowy, nałożenie osnowy na deseczkę tkacką, przygotowanie wątku, przędzy wełnianej, dobór kolorów). Każdy uczestnik nauczy się pracy na bardku oraz wykona krajkę własnego projektu, tkając splotem płóciennym oraz skręconym.

II dzień: 
Uczestnicy wysłuchają opowieści o wełnie oraz nauczą się przędzenia na kołowrotku i wrzecionie. Opanują umiejętność swobodnego skręcania cienkiej i równej nitki wełnianej na wrzecionie

.

Kilka słów o prowadzącej:

Agnieszka Niwińska- pedagog, edukator sztuki, animator kultury. Jest członkiem Stowarzyszenia Akademia Łucznica. Prowadzi warsztaty etnograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych (tkactwo, potrawy regionalne, wycinanka, filc, makrama). Uczyła się tkactwa od: Danuty Pryzmont z Sokółki, Danuty Obara tkaczki ze Skarżyska Kmiennej . Prowadziła autorską pracownię tkactwa tradycyjnego i artystycznego oraz makramy w MDK w Warszawie. Jest członkiem Stowarzyszenia Dom Tańca w Warszawie. W latach: 2003-2008 w Chlewiskach, Gałkach Rusinowskich, w Strychu, w Szczebrzeszynie prowadziła warsztaty tkactwa tradycyjnego (tkanie płótna lnianego oraz pasiaków i krajek). Do 2010 roku organizowała zajęcia z tkania pasów słuckich na warsztatach żakardowych w Warszawie. Twórczyni i realizatorka projektu „Śladami tkactwa Mazowsza południowo – wschodniego” (2013 r.) 2007-2017 współorganizator klubu TYNDYRYNDY w ramach FKiŚL w Kazimierzy Dolnym nad Wisłą. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 r.Gdzie?

Towarzystwo Miłośników Gdyni 
ul. Władysława IV 51
 GdyniaUdział w warsztatach jest płatny: 50 zł. 
Ilość miejsc ograniczona.
<< ZAPISY >>


Wpłaty (50 zł) należy dokonać na konto Towarzystwa Miłośników Gdyni nr: 96 1160 2202 0000 0000 5423 4880. Tytuł przelewu: „Głosy tradycji w Gdyni- luty-imię i nazwisko”UWAGA:
 O zapisie na warsztaty decyduje kolejność uiszczania opłat, a nie kolejność zgłoszeń. Dlatego prześlij jak najprędzej dowód wpłaty w pdf na adres: glosytradycji@gmail.com