25 lat KOŁA PLASTYKÓW przy TMG

16 października 2017 r. w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego odbył się wernisaż jubileuszowej wystawy 25. lecia działalności Koła Plastyków im. W. Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni. Na ścianach zawisły obrazy i fotografie członków Koła. Scala ich wspólne umiłowanie dla sztuk plastycznych. W ostatnich latach część osób ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, część zrzeszyła się w Związku Polskich Artystów Plastyków, część po prostu wypełnia malarstwem swój wolny czas. Bodaj od początku z Kołem współpracuje gdyńska utytułowana artystka fotografik Halinka Wasielke-Cieślak.
 Członkowie skupieni są głównie na doskonaleniu umiejętności. Co roku wyjeżdżają na plener, organizują warsztaty. Podejmują też inicjatywy skierowane do mieszkańców Gdyni. Przez blisko dziesięć lat dzięki wsparciu z Urzędu Miasta organizowali cykl popularyzujących dzieje i walory malarstwa „Spotkań ze sztuką” (około 7 rocznie, prowadził gdyński artysta malarz Władysław Pitala). Ze swoimi inicjatywami wychodzą też do dzieci i młodzieży szkolnej.
Wystawę można oglądać do 5. listopada 2017 r. Zapraszamy.
Fotoreportaż z wernisażu: GALERIA
Poniżej reportaż Stanisława Jasinowskiego:

Przy okazji zachęcamy do odwiedzania siedziby TMG. Oprócz cyklicznych wystaw jest też salka pokazująca bieżące prace członków Koła Plastyków.